
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 18 |
| Radiation Hardening | No |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Data Rate | 250 kbps |
| Number of Transceivers | 1 |
| Nominal Supply Current | 16 mA |
| Number of Receivers | 2 |
| Number of Transmitters | 2 |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Number of Drivers | 2 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Receiver Hysteresis | 400 mV |
Stock: 5
Distributors
pcbx
Unit Price$12.10291
Ext.Price$12.10291
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $12.10291 | $12.10291 |
| 10 | $11.76547 | $117.65470 |
